יום שלישי, 20 באוגוסט 2019

מסוגלות נפשית , אהוד ברק וגם צ'רלי

אוכלים צהריים בקוקיצה בן יהודה על המדרכה
דני הגיע לחנות ואמר שכדאי ללכת לאכול כי כבר צהריים וכל הדרך מבית שמש הוא חושב על האוכל ואם נדחה את זה אז זה לא טוב ואני מסכים איתו אבל עופר אמר שעוד 20 דקות הוא מגיע ונלך ביחד אז בסדר וגם סמיר אמר שבסדר אז יאללה בסדר וחיכינו והנה כבר אנחנו 4 סועדים ושולחן לארבעה זה אידיאלי כי כל אחד והרגל שלו.
נעים על המדרכה בבן יהודה 20 ואפילו בקוקיצה שמנהלים המקום בתיקתוק זריז כי מירית גם חמודה וגם יעילה ואדיבה וצחקנית וכל אחד קיבל את מה שקיבל וגם מים רגילים וגם בירה שחורה דיאט אבל בקוקיצה אין בירה שחורה דיאט, אז בירה שחורה רגילה וכשאוכלים אז המתח יורד ואחרי רבע שעה יש התחלה של שקט הנובע מסיפוק צורך קיומי. הדוד שלי ולדק תמיד אמר לי לאכול, כי כשאוכלים לא מדברים. אנשים שבעים לא חושבים על מלחמה עד לרעב הבא. עולם רגוע זה עולם שבע ומרוקן מינית ומי שחושב אחרת זה בסדר, ואז התחילה הפוליטיקה.

בוליטיקה וכבוד למיגזר וגם לחרדים
דני אמר בקול שקט אבל כולם שמעו שאין לנו מושג איזה שחיתות וליכלוך הולך אצלנו במדינה, ועופר אמר שנכון מאד וכמו תמיד זה רק קצה הקרחון ואולמרט לא יעיד כי ככה רק יסתבך, אבל בעצם הכל פה מלוכלך ובכל מקום יש שוחד, ואני שומע הכל אבל הקציצות בשר עוף ממש בסדר ויחד עם הזייתים שבפנים והתוספות של הירקות המאודים, הכל נראה בסדר וסמיר אומר שכולם דופקים את הערבים ואני תמיד אומר שנכון ושהמיגזר הכי דפוק זה המיגזר עם הכבוד אבל גם החרדים מסכנים וזה שהפוליטיקאים שלהם מטריפים, ואפילו שמנים מנחת זה סרט אחר. כן הערבים והחרדים באותו מקום כמעט, למרות שכפר ערה לא מפריעים לאיש בבני ברק עם המואזין בשבת בכלל. ואז זה הגיע.
דני אמר משהו עם ברק וכספים ולונדון ודורון כהן וערפאת ומזוודות ועופר שלח עם העין ובכלל כזה סלט שהסלט שנתנו לי בקוקיצה נתקע לי בגרון והחסה לא חסה ובטוח שנדבקה לי ככה בשן ואני תיכף בקריזה ואז עופר מוסיף שאיך זה ייתכן שברק שהיה שנים הרבה סוג של משרת ציבור יושב על מיליונים ולא בשקלים ורק עניני שוחד ושלמונים יסבירו זאת ויום אחד זה יתגלה כי הכל מתגלה, רק תלוי למי ומתי. ועובדה שפואד שמן ולא סתם.


מסוגלות נפשית לשוחד או לירות בראש ולראות את הלבן בעיניים
זהו האוכל נתקע לי למרות שנתנו לי בדיוק מה שרציתי ודני אומר שהאוכל בקוקיצה ממש בסדר וארבעה אנשים בקצת יותר מ 200 ש"ח זה בסדר גמור והוא לא נוגע בבשר אבל לדקור את ברק בבשר החי זה בסדר ואז הבאתי להם משפט שאפילו אני הייתי מופתע מעצמי אבל זה רק שלי ואולי שמעתי את זה בחלום בלילה וככה טענתי "לאהוד ברק אין מסוגלות נפשית לקחת שוחד לעצמו. הוא ירצח מישהו עם אקדח ואפילו יראה לו את הלבן של העיניים אבל שוחד תשכחו מזה. זו המחלקה של אחד אחר עם שם כזה שהמסוגלות הנפשית היחידה שלו היא לתת ולקבל שוחד כי ככה זה אצלו וכעת זה נחשף קבל עם ושולה בחצר. האהוד ההוא עשה זאת כל השנים ומטומטמים פה בחרו בו ואפילו יש דבילים החוזרים ואומרים שהיה ראש ממשלה טוב ועוד זיוני שכל לגבי יכולותיו. אנשים בישראל פשוט מפגרים והשופטים לכאורה פחדנים ובלי חוט שידרה וחסרי אומץ חוץ מהרוזן ההוא שלא עשה חשבון. כל ההיסטוריה של אהוד הגבוה רצופה משפטים ושלמונים לכאורה ובכולם יצא קב ונקי וכל האחרים נכנסו וישבו ואתם תגידו שברק לוקח שוחד? איפה כל אותם שנתנו לו את השוחד. שוחד זה חבל עם שני קצוות לפחות ויש לעיתים פיצול במארג החבלים. ברק לא מסוגל לקחת שוחד תפנימו זאת וזו דעתי וזהו." כל הפה התיבש לי כאילו אני חייב משהו למישהו ולהרגיז אותי זה לא קשה.

דופקים את הערבים והחרדים ויש גם כוסית קטנה
סמיר אמר שנכון וגם שכולם דופקים את הערבים והאוכל בסדר הפעם, ואיפה הכוסית וודקה שלו שתמיד הוא מקבל. אז עופר שאל אותי מאיפה לי ההערכה שברק כזה טהור והאם אני מכיר אותו אישית. אמרתי שאני לא מכיר את ברק ולא את הוריו ולא את אחיו ובכלל מעולם לא ניפגשנו באופן אישי למרות שגם לנו יש משפחה במשמר השרון וגם הם אנשים טובים ואפילו חיילים טובים לפחות כמו ברק וככה אני חושב ומעריך ואם אני טועה אז חבל. הבעיה של ברק היא אחרת ותמיד נוכל לבקש ממנו להיות בתפקיד מסוים או על תקן יועץ ממש כמו הנרי קיסינג'ר.
אז האוכל כבר מתעכל ואיש כבר לא רעב וכל אחד נשאר בעמדותיו ודני נשאר שמאל חזק ועופר ימין וכנראה גם חזק למרות שהצבעתו לא מובטחת לאיש ואפילו לא לאמסלם מהפעם הקודמת ואני עם מרצ ולא יצליחו להזיז אותי גם עם מפלגה חדשה של ברק ורק סמיר אומר שדופקים את הערבים אבל מה זה הקטע עם המסוגלות הנפשית ואז הסברתי מאיפה כל הדבר הזה התחיל ולא קשור בכלל לפוליטיקה.

"מעגל הקוביות" צילם (מהמסך בסלון)... שאול דישי .(C). לא רחוק מנתב"ג 2014.

צ'רלי שעבד במכון התקנים
צרלי ז"ל ששמו המקורי היה ראובן אלון ומקודם דומברובסקי החל דרכו אחרי צבא בשוק העבודה. הוא מצא עבודה במכון התקנים. היה לו לו ידע בחשמל ולכן מצא עבודה כבודק זוטר באחת המחלקות הנותנות אישורים. העבודה הייתה בסדר לדבריו עד שיום אחד הבין שמבקשים ממנו משהו מוזר אבל מאד ברור. ביקשו ממנו לאשר משהו ובתמורה יקבל תמורה בעד האגרה. לכאורה משהו פשוט אבל תפנימו שזו הייתה נקודת השבר בחייו. הוא לא עשה זאת וכל הסיפור הזה התפתח ללחץ אחד גדול שגרם לו לקריסה נפשית ולפני כן התפטר מהעבודה. ככה גם אמר לו הרופא המטפל אחרי ששמע וטיפל בו. צ'רלי הפך לבחור שעבד וחי ברחוב (היה לו בית שהשאירו לו הוריו) וידע להסתדר עם המון טיפוסים. הוא יצא לבחוץ וגם חילפן במטבע חוץ בשוק הפולני ובכיכר אתרים כשהדבר היה מחוץ לחוק וגם סחר במטבעות ודברי אספנות ובעצם בכל דבר על מנת לחיות ולהתקיים. לדעתי צ'רלי היה גאון ואלה שלא חושבים ככה גם בחרו פעם באולמרט אז דעתם לא ממש חשובה ונחשבת. צ'רלי היה סוציאל דמוקראט ותמיד הצביע למפלגת העבודה. כשחלה בסוכרת מצבו הוחמר ותמיד הסביר לי איך הוא לא היה מסוגל לקחת שוחד ואיך הדבר הזה בעצם שבר אותו והוציא אותו מחיים נורמטיבים.

ראובן אלון דומברובסקי -צ'רלי ברחוב אלנבי וגם אורות הכרך


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה