יום רביעי, 17 ביולי 2013

פוסטים - פברואר 2011

פורסם לראשונה ב mysay.co.il


05/02/2011    תכנית עבודה - שם זמני ולא מחייב
מכיוון שאין אפשרות לעשות יותר מ- 4 טיוטות אני נאלץ להשתמש במערכת הרגילה לטיוטות. זוהי רשימת הנושאים עליהם יש בכוונתי לכתוב בעתיד הקרוב או הרחוק.


1 אליעזר המשוחרר 

2 תרבות ואדי רבה 

3 חוכמת המשקפיים 

4 געגועי לדוד מאמריקה המשך 

5 מכתבים מהזבל 

6 אנשים טובים באמצע הדרך 
7 טרומפלדור יד שניה 
8 אנשי המרתון 
9 דונה גרציה מקולנוע תל אביב 
10 דיכטר לא מהשב"כ                  


11 שובב עם לב זהב 

12 כמה עולה חליפה ליתום? 

13 חוכמת האפידורל 

14 הטובים לטייס 

15 מוניקה - לא רק קפה 

16 כוס התה שלי 
17 בגין ואני 
18 העיירה שלי 
19 בכבוד שלי 
20 צהוב אני לא אוהבת 
21 כמה שווה חתימה של סטנלי פישר? 
22 מה לכהן ולמוביל הארצי? 
23 כבוד למגזר או אחמד תערבב את הטייח 
24 תל אביב שלי ככה היינו 
25 שלמה אחי הבכור 
26 הבית ברחוב סוקולוב 93 
27 חוכמת האורגזמה 
28 כסף מהעולם הבא 
29 אדון וייס מתי תתחתן? 
30 השריפה הגדולה 
31 חוכמת השרברבות הזעירה 
32 חוכמת המתמטיקה 
33 יוסף הצדיק מנטעים 
34 חוכמת הרדיאטור 
35 תל אביב והים                               
36 הציצים שלי 
37 חוכמת הצמר גפן 
38 עברית קשה שפה 
39 חוכמת המתמטיקה 
40 40 מספר דימיוני 
41 פרט שונא סיכון 
42 צפת 
43 האריה והמטבעות 
44 עתידנות וכסף 
45 סוף מעשה במחשבה 
46 לא לעולם חוסן 
47 מה למה? למה מה? 
48 אחותך 
49 ביידיש זה נשמע טוב יותר 
50 איפה טעינו 
51 קו 51 פתח תקוה תל אביב או פתח תקוה מעצמה נומיסמטית 
52 איפה הילד? 
53 הפוך גוטה הפוך 
54 אריות 
55 גורג בסט, יוהאן קרויף, פלה, ורוני קלדרון 
56 אמלי חגית ענת דפי יעל סימה 
57 רוטשילד והברון הירש 
58 חוכמת השנור 
59 כדרך חריש השור 
60 שילוח הקן 
61 די לחכימא ברמיזא 
62 עבריין צעצוע 
63 ברשות הסנאט 
64 כאשר אהיה בן 64 
65 פנסיה מוקדמת


אין הכותב מתחייב לסדר החיבורים, כמו גם לשמם המדויק. 

במידה ויש טענות , בקשות, הסתיגויות ועוד אשמח להוספת תגובה 

בברכה קובי לידרמן 0522538831
                                                                                             
   17/02/2011    חוצפן, חצוף, חוצפה, חוצפא,                          חוצפה ישראלית chutzpah
החיבור הזה נכנס להריון אתמול. היום הוא נולד. נראה אם זה  לא לידה מוקדמת, או אולי הריון מחוץ לרחם. רציתי לכתוב  משהו בקטנה למצביעי קדימה. באופן חריג או ליתר דיוק, לפנים משורת הדין, אני מתיר גם לאחרים לקרוא. באמת תודה לי.
  קראתי אתמול ידיעה שהצליחה להקפיץ, להדליק, לחמם ואולי אפילו       להטריף אותי. אהוד אולמרט באיום של תביעת דיבה ולשון הרע נגד משה לדור מפרקליטות המדינה. הסיבה בגדול, הלוואה שלקח והחזיר או לא החזיר אולמרט מג'ו אלמליח ולוח הזמנים. ללדור יש אפשרות גם לתרום 50000 ש"ח לטובת הקהילה כלקח על פגיעה באולמרט ובשמו הטוב. בהחלט הצעה נדיבה מאיש רחב לב, ממש נופת צופים צרוף. אהוד אולמרט עבר דרך ארוכה בפוליטיקה הישראלית. אין לי כוח וחשק לכתוב על האיש הזה. אתם יכולים לקרוא בעצמכם את שנכתב עליו בויקיפדיה [לקישור]
אני רוצה להתמקד בכמה דברים שוליים לכאורה ושאני זוכר אותם היטב. אני מדגיש זאת כי יש לי שני חברים שאני מעריך אותם והם לא כל כך זכרו  זאת והפנימו זאת. שני החברים שהלכו בדרך בים בם בום, לא כל כך  התייחסו לזה. שני החברים שגם מכירים אחד את השני, הצביעו קדימה.  קדימה בראשות שרון / אולמרט. יש פרטים שלא כך חשובים. הכי חשוב זה  התמונה כולה, ככה בונים מדינה, עסק ואפילו צבא.  יש פרטים שאם אתה לא שם  לב אליהם אתה מקבל את אהוד אולמרט כראש ממשלה.   בכל זאת עדיף על שרון.שניהם קטסטרופה למדינה  מתוקנת. מי אמר שישראל  מדינה מתוקנת ?
 הדמוקרטיה בישראל היא עובדה. הדמוס בוחר את הקרטוס. העם בוחר את השלטון. יש מצב שבכל בחירות כלליות בדמוקרטיה יבחר שלטון חדש. לאור ההצלחה של הבוחרים ותוצאות הבחירות האחרונות, יש לי הצעה שכבר הושמעה בעבר. במקום להחליף את הנבחרים, יש להחליף את הבוחרים. זה אמור להיות מצחיק, אם זה לא היה שלנו. אני משתדל תמיד להביא גם איזה הקשר לתחום שלי בכל חיבור. לא תמיד זה אפשרי מבחינתי. ההבזק היחידי שעולה לי לראש, זה התיאוריה המאד מעניינת של פרופ' משורר  לגבי השקלים הצורים שהוטבעו בירושלים לטענתו. פירושו לשתי האותיות  היווניות קאפה ורו, מחבר את המטבעות לירושלים. התיאוריה המאד מעניינת לא זכתה לאהדה. הממשל בירושלים זה הקשר. דחוק ולא ממש מרגש. אלון מליס, גיאולוג בחופשה, הציע את אסימון הולילנד כאסוציאציה  נומיסמטית. הצעה מקסימה, ותודה לאלון וד"ש לננסי. ברור    גם שיש את ענין אספנות העטים. עשו לי טובה באמא שלכם, ורדו ממני בנושא העטים של אולמרט. האח הדוקטור הבית"רי המומחה לעניני הלבנט שבאמריקה, הרבה יותר מענין.


בעבר היו לאולמרט פרשיות שמהן יצא נקי. הראשונה, הייתה כמה מוזר, הלוואה מבנק מסחרי. השניה, סיפור חשבוניות כוזבות בליכוד. בשתי  הפרשיות יצא נקי. איזה יופי לצאת נקי. נקי וחדש זה הכי כייף. מי שרוצה  ראש ממשלה שיוצא זכאי שימשיך לבחור אולמרט. אולי גם הפעם ייצא נקי. 

פעם אולמרט ואחד בשם יוסי שריד היו חברים לעבודה. הם נלחמו בכל מיני מושחתים ושחיתויות. היה משהו בספורט וגם בעניינים פלילים. שריד ואולמרט כבר לא ביחד. גם אולמרט ודן מרגלית. אם דן מרגלית לא ידע והבין קודם, אז מותר גם לשני החברים שלי בים בם בום. צריך להיות ספר הנחיות כלליות למצביעים בבחירות. מי שרוצה לבחור בכאלו שיצאו זכאים שיקח בחשבון שיכול להיות שיקבל אולמרטים נוספים. יוסי שריד לא יצא זכאי מעולם. גם בגין. גם ביבי. גם ברק. גם ליבני. קדיש לוז אמרנו?
המילה הכי חריפה ששמעתי מרעייתי מינה הייתה חצוף. אני מעדיף להגיד חוצפן. ניתן גם להטות בכל הצורות. אף פעם לא שמעתי ממנה מילים  וקללות עסיסיות באמת. יש קללות נהדרות כמו נבלה, שפל, מניאק, חולירע, זבל, חרה, זיפת, מתרומם, כוס אמא שלך, בן של זונה ועוד. חצוף זו המילה הכי חריפה שמינה הוציאה. אני דווקא מחבב קללות ידוע ואפילו נהנה מזה. יש מחלה כזו של מקלל מקצוען. לפעמים מצרפים לזה יריקה. אני לא חסיד של יריקות, למרות שאני לא שולל זאת לחלוטין. קללות ביידיש זה משהו  וונדרבה. פעם שמעתי ממומחה כללי שטען שמי שנרתע מקללות, יש לו עכבות גם בתחומים נוספים.
 כשקראתי את הידיעה על אולמרט, לדור, לשון הרע וההצעה לתרומה, יצאו  לי הרבה קללות. ככה פנימה, מכל הלב. אם משהו אחד מזה היה תופס, אוי  ואבוי. מבחינתי אולמרט זכאי לכל הקללות ביחד. חצוף חסר בושה, שהצליח לבייש את כולנו. הערך בויקיפדיה על חוצפה בסדר. הוא ראוי לשיפור. נראה שלא שופשף מספיק. מציע לכם לעקוב אחרי הקישור הבא[לקישור]
 יש אפשרות לצרף את סיפורו של אולמרט לערך המורחב שעדין לא נכתב.
                

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה