יום שני, 2 באפריל 2018

צאלים לא מה שחשבתם

March 11    2018
בעז קרצ'מר שנולד בירושלים מספר את סיפורה של משפחתו במוזיאון חדש דנדש בקיבוץ צאלים. למה צאלים? אם תבואו תבינו. מוזיאון מורשת צאן ברזל מאה שנות יצירה, פותח שעריו לקבוצות בתיאום מראש. זה הטלפון של בעז 0523575324. 

מוזיאון "מורשת צאן ברזל"

ירוק בצאלים

מקבלים הסבר על יבשתצוגה בסגנון ארגזי


באופן אישי אני מת על מוזיאונים קטנים במקומות מרוחקים. שלומי ליבשיץ טחנה לעיצוב והקמת מוזיאונים ותערוכות, עשה עבודה נהדרת. בעזרת סיוע ממלכתי נדיב קיבלנו מוזיאון אינטימי ומוקפד. כעת אני מחכה לסרט ולספר. בעז הקיבוצניק והאוצר של התערוכה מצוי לדעתי במסע מרתק לתיעוד ההיסטוריה של משפחתו באמצעות היצירות שעשתה. המידע אינסופי והמבקרים והגולשים לא מפסיקים להפתיע. גם אנחנו שמחנו לגלות דברים חדשים ולחבר מדליות לאנשים ולמקומות. גליה גנון הילדה הכי יפה וחמודה בבית הספר שלי, מיוצגת במוזיאון באמצעות מדליה שעיצבה. מדליה גדולה עם פנורמה של תל אביב יפו שחשבנו שמקורה בעיר העברית הראשונה כנראה שיוצרה בעיר הקודש. 

הכנות למדליה הראשונה יהודה השבויה. שמואל קריצ‘מר

טחנה לעיצוב שלומי ליבשיץ עיצוב והקמת מוזיאונים ותערוכות
לביקור והדרכה מורשת צאן ברזל בעז 0523575324

תל אביב יפו

מורשת צאן ברזל מאה שנות יצירה
הזיכרון הלאומי שהוטבע בפלדה 1913-2003
אוצר בעז קרצ'מר. צאלים.

סיפור אישי ניתן לספר בהרבה צורות. יש מצב שהאישי חובר לכללי ולעוד הרבה דברים ואנשים בארץ ובעולם. זהו סיפורה של משפחת קרצ'מר (סבא שמואל קריצ'מר, אבא אליהו קריצ'מר ואחיו התאום אביעזר) שהחלה דרכה בפולין ובהמשך פלשתינה, מצרים, אוסטריה ושוב פלשתינה א"י ומדינת ישראל. באמצעות הפריטים שעשו (מדליות, סמלים, תבליטים, שלטים ועוד דברים שכולם עשויים מתכת) ניתן לספר ולהכיר הרבה מתולדות ארץ ישראל, מדינת ישראל, עם ישראל ועוד הרבה דברים החוברים למקום ולזמן.
אם קיבלתם סיכה של קרן קיימת, קניתם מדליה ממלכתית וגם סתם מדליון ספורט אז יש מצב שאתם מחזיקים משהו שנעשה אצל משפחת קרצ'מר בירושלים החל משנת 1913 ועד 2003. בואו בהמוניכם ותגידו שקובי שלח אתכם. 

צילם אפי שחק
אפי כותב תודה
(את התמונה הזאת הוא לא צילם)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה